BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Skål + ljusstakar 8336248
*
nr 833 6248
Skål + ljusstakar
3 delar, Gefle
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 juni 2013
kl 19:26:09
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle ljusstakar ljusstake skål svensk keramik svenska keramiker
-
3249 Altarljusstakar
Ett par, mässing. Höjd: 77 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:42
-
3363 Appliquer
Ett par, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Skul..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:19
-
3345 Appliquer
ett par, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:10
-
3162 Kandelaber
metall, "Quist". Höjd: 49 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:19
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:58
-
3299 Kandelabrar
Ett par, Sent 1800-tal, prismor. Höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:21
*
Skål + ljusstakar
nr 833 6248
Skål + ljusstakar
3 delar, Gefle
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 10 juni 2013 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle ljusstakar ljusstake skål svensk keramik svenska keramiker
-
3249 Altarljusstakar
Ett par, mässing. Höjd: 77 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:42 -
3363 Appliquer
Ett par, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Skul..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:19 -
3345 Appliquer
ett par, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:10
-
3162 Kandelaber
metall, "Quist". Höjd: 49 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:19 -
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:58 -
3299 Kandelabrar
Ett par, Sent 1800-tal, prismor. Höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:21